Dursun Özbek’ten Ali Koç açıklaması: Görüşecektik, iptal etti

Türk futbolunda gerginlik yüksek seviyeye ulaştı.

Hakem Halil Umut Meler’in Ankaragücü – Rizespor maçı sonrasında yumruklanmasının ardından şimdi de Trabzonspor – maçında saha içine giren taraftarlar futbolculara saldırdı.

Gergin ortamın ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ligden çekilmeyi düşündüklerini duyururken Başkanı Dursun Özbek de sponsorluk anlaşmasının imza töreninde konuştu.

İlk olarak sarı-lacivertlilerin Avrupa maçına yakın bir tarih olması nedeniyle ertelenmesini istediği Süper Kupa finali hakkında konuşan Özbek şunları söyledi:

Süper Kupa için karar mekanizması TFF’dir. Galatasaray da gelişmeleri izlemektedir. Türk futbollunun hayrı ve faydası için her türlü kararın Galatasaray arkasında durur.

“Ligden çekilme Fenerbahçe’nin iç meselesidir”

Ali Bey olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı. Bu ligden çekilme, Fenerbahçe’nin iç işi. Galatasaray’ın geleneğinde rakiplerin iç işlerine karışma huyu yok. Fenerbahçe kendi arasında toplanacak ve karar alacak. Her ne kadar, geçmişte benzer söylemler yapıldıysa da, kendileri için Fenerbahçe en iyi kararı alacaktır. Bundan eminim. Galatasaray olarak rakiplerin iç işleriyle ilgilenmemiz söz konusu değil.

“TFF gerekeni yapacaktır”

“Ali Bey ile görüşecektik, iptal etti”

Ali Bey daha sonra bir açıklamaya istinaden görüşmeyi iptal etti. Türk sporundaki gerginliği görüşerek çözebilir miyim düşüncesindeydim. Rakibimizden bu görüşmenin iptali gündeme geldi. Keşke görüşebilseydik ve bugünlere gelmeseydik.

“Ali Bey gündeme getirmişti”

Konuyu Ali Bey gündeme getirdi. 4-5 ay önce olmuş bir konu. Ortak tanıdığımız bir arkadaşımız, beni ziyaret etti. Ali Bey’in söylediğinden farklı olarak, kendisinin Türk futbolundaki gergin ortamın sonlanması için çağrıda bulundu. Ali Bey ile bu konuyu görüşebileceğimizi, kendi organize edeceği bir mekanda buluşabileceğimizi, gergin ortamın son bulması için bunu yapabileceğini söyledi. Ben ve Ali Bey, bu görüşmeyi kabul ettik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x