Son Dakika… Dilan Polat ve Engin Polat Çifti Adliyeye Sevk Edildi!

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce sorgulanan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın sorgusu tamamlandı. Çiftin sorgusunun ardından aralarında Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve çiftin avukatları da adliyeye sevk edildi.

Haklarında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” gibi suçlamalarla soruşturma başlatılan Polat ailesi, geçtiğimiz günlerde gece düzenlenen bir operasyonla gözaltına alındı.

Polat ailesine düzenlenen operasyonla birlikte içinde aile bireylerinin de olduğu 24 kişi gözaltına alınmış, şüphelilerin emniyetteki işlemleri geçtiğimiz saatlerde tamamlanmıştı.

Geçtiğimiz saatlerde Dilan Polat ve Engin Polat’ın 6 saat süren soruşturmaları da tamamlandı.

Haklarında kara para aklama ve vergi kaçırma gibi çok ciddi suçlamalar bulunan Dilan Polat’a 26, Engin Polat’a ise 40 sayfadan oluşan soru yöneltildi.

Ardından çift, aralarında Dilan Polat’ın ablası Sıla Doğu ve avukatları da olmak üzere birçok şüpheli ile birlikte adliyeye sevk edildi.

CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz, Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin sorguda kendilerine yöneltilen suçlamaları reddettiğini aktardı.

Dilan Polat ve ablası Sıla Doğu, adliyeye götürülürken kendilerine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x