ABD Orta Doğu’da hava harekatı başlattı! Çok sayıda İran hedefi vuruldu

Son dakika ABD haberleri: Ürdün-Suriye sınırındaki Tower 22 isimli ABD üssüne yapılan ölümlü saldırının ardından ABD’den Orta Doğu’yu kana bulayacak saldırıyı resmen başlattı.

ABD İRAN HEDEFLERİNE HAVA SALDIRISI BAŞLATTI

ABD, Suriye’nin Deyrizor bölgesinde Meyadin ilçesi çevresindeki İran destekli silahlı grupları hedef alan hava saldırıları düzenlendi.

Saldırılarda İran destekli güçlere ait 11 hedef vuruldu. ABD savaş uçakları bölgede çok sayıda uçuş yapıyor.

ABD: GÜNLER SÜRECEK UZUN BİR HAREKAT

ABD’li yetkililer Orta Doğu’daki hava harekatına ilişkin, “Irak ve Suriye’de İran destekli milislere yönelik günler sürecek uzun bir harekat kapsamında ABD hava saldırıları başladı.” açıklamasında bulundu.

İSRAİL SAVAŞ UÇAKLARI DA SALDIRIYA KATILDI

İsrail savaş uçakları da ABD’nin başlattığı hava harekatına katılarak Suriye’deki İran destekli milislere ait noktaları vurdu.

ABD Irak ve Suriye’de İran’a ait personel ve tesislerde olmak üzere birçok hedefe yönelik saldırı planlarını onaylamıştı.

NE OLMUŞTU?

Ürdün-Suriye sınırında yer alan Tower 22 isimli ABD üslerine İnsansız hava aracı ile düzenlenen saldırıda 3 ABD askeri hayatını kaybederken, en az 25 ABD askeri yaralanmıştı.

Tower 22 ilk kez hedef alınırken, 7 Ekim’den bu yana Irak ve Suriye’de ABD askerlerinin bulunduğu üslere yönelik 158’den fazla saldırı düzenlenmişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir